Aromaterapi Psikoloji

Hizmetler

Aromaterapi Nedir?

Aromaterapi insanoğlu tarihinde hem fizyoloji hem de psikoloji için bugüne kadar kullanılmış olan en eski şifa araçlarından biridir.  Koku, duyularımız içerisinde en baskın olanıdır. Bir bebek daha anne karnındayken öncelikli olarak koklama sistemine ait hücreler gelişir. Aynı zamanda, koklama beyin ile dış dünya arasındaki en doğrudan ve güçlü bağlantıdır. Çocukluğunuzdan gelen herhangi bir koku, sizi sanki oradaymışçasına bir anınıza götürebilir.

 

Senelerdir üzerinde çalıştığım aromaterapinin psikolojiye olan etkisini, Klinik Psikoloji Master tezim ile birlikte kendi verilerimi elde etme şansım oldu. Aromaterapinin regl öncesi semptomlarına olan etkisi adlı tezimin sonuçlarında, önceden yapılmış araştırmalar bilgeliğinde hazırladığım özel karşımın regl öncesi semptomların üzerinde en az ağrı kesici kadar etkili olduğunu gözlemledim. Bununla beraber şuanda ortağım Sos. psk Ezgi Akkaya ile aromaterapinin psikolojimiz üzerindeki etkisi hakkında yaptığımız çalışmaları birleştirerek Aromatherapy x Psychology adlı girişimimize imza attık.

 

Bu girişimde, günlük hayatta deneyim edilen bir çok psikolojik semptom üzerine (örn: depresyon, stres, uyku düzeni, yeme bozuklukları, yas süreci, travma ve vb.) esans kombinasyonları oluşturarak ruhu, bedeni ve zihni dengede tutmanızı dolayısıyla hem psikolojik hem de fiziksel sağlığınıza katkıda bulunmayı amaç edindik. Hazırladığımız formülleri  terapilerimize destek olacak şekilde tedavinize katkı amaçlı kullandık ve aldığımız başarılı sonuçlar doğrultusunda kullanmaya devam ediyoruz.

 

Aromaterapi ile beraber yürüttüğümüz terapi sürecinizde ruhunuza, zihninize ve bedeninize şifa bulmanız hedeflenmektedir. Aynı zamanda dünyanın bize sunmuş olduğu iyileştirici bitkileri tanıma şansına sahip olacaksınız ve kendi iyileştiriciniz olmanız yolunda için çok değerli bir adım atmış olacaksınız.

 

Biz çok heyecanlıyız ya siz?

İstediğiniz Hizmet: