Ezgi Dönmezoğlu Kimdir?

Hakkımda

Ezgi Dönmezoğlu

Biyografi

1994 yılında İstanbul’da doğdum.

Eyüboğlu lisesinde ise International Baccalaureate programı beraberinde milli eğitim lise diplomasını tamamladım. Bu süre içerisinde Best buddies ve Duke of Edinburgh’s Award gibi birçok gönüllü programlara katılarak psikoloji alanında kendime ve etrafımdakilere ışık tutma isteğimi keşfettim. Aynı zamanda, huzurevinde flüt konserleri ve Sabancı engelliler merkezinde seramik etkinlikleri düzenlemiş bulundum.

Psikoloji lisansımı Brighton’da University of Sussex’de tamamladım. Yüksek lisansımı ise Cambridge’de Anglia Ruskin Universitesi’nde klinik psikolog olarak bitirdim. Bu sürede CCHF kids kampında travma ve diğer psikolojik rahatsızlıklar deneyim etmiş çocuklara gönüllü olarak yardım ettim. Aynı zamanda, Cerrahpaşa Üniversitesi Hastahanesi ve Universal Vatan Hastahanesin’de stajlarımı gerçekleştirdim.

Öğrendiklerimi aktarmak, beslemek bir yandan da beslenmek adına İstanbul’a geri döndüm.

Şuanda ise İstanbul Bağdat Caddesi’nde Cognito Psikoloji Merkezinde aktif olarak görev almaktayım. Aynı zamanda da diyetisyenlere “Ye Psikoloji” adlı beslenmenin psikolojisi eğitimini vermekteyim.