Yetişkin Terapisi

Hizmetler

Yetişkin Terapisi

Hayattan istediğimiz verimi almanın yolu ruhsal, zihinsel ve bedensel dengemizden geçmektedir. Yetişkin Terapi de amaç bireyin ruhsal ve zihinsel dolayısıyla da bedensel açıdan verimliliğini arttırmaktadır. Yetişkin terapi sürecinde, kişi kendi mutluluğunun, huzurunun ve tatminliğinin sorumluluğunu alacak konuma gelme yolculuğunda ışık tutucu, yol gösterici aynı zamanda da eleştirmeden gözlemci olarak yanınızda olmaktan mutluluk duyarım. Kendi problemleri çözme becerisi kazandırılmasıyla birey herhangi bişeyden bağımsız olarak kendisini ve yaşamını önemseyen, çevresiyle ve kendisiyle barışık, kendisi için hedeflediği yaşamı yaşayan bir birey haline gelmesi hedeflenmektedir. Hayatının verimini arttırmak isteyen fakat yaşadığı problemlerden dolayı zorluk çeken, bunları fark ederek dönüştürmeyi hedefleyen herkes Yetişkin Terapiden yararlanabilir.

Yetişkin Terapisi ayrıca günümüzde birçok ruh sağlığı sorununda da etkili olabilmektedir.  Daha önce bir psikiyatriste başvurmuş ve teşhis konulmuş bireylerde yetişkin terapi hizmetinden yararlanabilirler.

Yetişkin terapi, danışanın yaşadıklarını konuşma aracılığıyla karşısındaki ruh sağlığı uzmanına anlatmasıdır. Terapist ve danışan arasında etik çerçeve içinde kurulan ilişki ile yaşanılan problemler anlamlandırılıp profesyonel bir göz ile ışık tutulur, sonuç olarak da çözüme ulaştırılır.

Yetişkinler, terapi için alttaki konularda başvuruda bulunabilirler;

·     Depresyon

·    Kaygı problemleri (anksiyete bozukluğu, panik atak)

·   Travma (Fiziksel ve Psikolojik bütünlüğü bozan herhangi geçmiş durum, olay veya ilişkiler)

·    Kayıp & Yas süreci

·   Stres yönetimi

·    Öfke kontrolu

·  Toplum içinde konuşma

·  Özgüven eksikliği

·  Öz şefkat geliştirme

·  Aile danışmanlığı / Çift terapisi

İstediğiniz Hizmet: